Dodd Middle School Announces Third Quarter Honor Roll

Dodd Middle School Announces Third Quarter Honor Roll


Distinguished Honors

Grade 7 – Jake Affie, Sham Ajaj, Shafia Arif, Namanjot Arora, Mason Banack, Abigail Beach, Lillian Beach, Ella Bojko, Claire Bowman, Diana Byers, David Cheng, Alicia Chung, Aiden Colon, John Corcoran, Sarah Curran, Aurito Dasgupta, Jacob Davies, Ryan DiNicola, Liam Doherty, Diana Duong, Erik Durocher, Lindsay Dusek, Kayla Dwyer, Charlotte Dziura, Jenna Ein Alshaeba, Medha Ekbote, Kirolos Fahmi, Sage Falcon, Cadence Fasano, Maxwell Forlenza, Chase Gilman, Cora Gilson, Talia Giovanelli, Juliana Grindel, Jacoby Guerra, Jason Guo, Courtney Gutmann, Colin Harkins, Ava Hartunian, Rishubh Hegde, Ciaran Hickey, Audrey Holt, Daniel Hooper, Zachary Hooper, Qiheng Hu, Meredith Huang, Lily Hynes, Seidi Hyska, Shreyas Illindala, Luca Jerome, Sophia Jimenez, Emily Junaedi, Elizaveta Kaliada, Gwendalyn Kappus, Alexa Knickerbocker, Olisa Krasniqi, Vera Lampe, Mark Laskin, Joshua Lengyel, Evan Ligi, Christopher Lucht, Brenna Lynch, Qirun Ma, Lilyan Margary, Trey McCauley, Avery Miramant, Shelby-Mae Morris, Areeba Murtaza, Ava Niglio, Nathaniel Nolte, Christopher Pangaro, Elisa Pannone, Grant Paul, Robert Perez, Sydney Pinkus, Ethan Reiner, Camryn Rivera, Noah Rochefort, Gianna Romandetti, Alexander Ruocco, John Schackner, Maura Spence, Taya Stoyer, Annabelle Superchi, Grace Sussal, Rylee Sweeney, Ian Syzdek, Avonlea Tacchi, Neha Tatikonda, Lucia Tellerico, Alexander Terzakis, Alyssa Thomas, Jacob Trocchi, Claire VanValkenburg, Isha Vishwanath, William Wable, Julianna Waggoner, Hayden Wang, Sidney Weldon, Leo Yang, Anabel Zemaitis, Jenna Zidan.

Grade 8 – Leah Abildgaard, Ireoluwa Adesola, Shannon Allen, Vanessa Anderson, Jacy Antonucci, Bismah Arif, Warda Ashraf, Geetha Benzy, Cole Bernard, Katherine Bizzarro, Emily Black, Michaela Black, Charlotte Bouteiller, Victorija Brin, Wendy Cai, Tema Caplan, Jason Chang, Zachary Chasen, Benedict Cherneskie, Ava Ciccone, Addison Coffey, Ryan Crowley, Kelsey Cruz, Emily D’Souza, Julia Davis, Norah DeCicco, Ava DiCicco, Lindsey DiNicola, Jessica Doherty, Michaela Donnelly, Cooper Duncan, Sadie Eisbach, Bradley Fang, Sarah Feng, Patrick Fitzmaurice, Julia Funaro, Adwitha Gadhachanda, Adeline Galvin, Julia Gesseck, Sanjeth Gobinath, Julia Gonzalez, Jocelyn Grace, Brianna Hawkins, Annalise Holt, Wyatt Jalowiec, Evelyn Johnson, Ariana Karim, Charlotte Kelly, Mahoor Khan, Katherine Kile, Lauren Kilpatrick, Youngchae Kim, Owen Lattanzio, Tylie Lawless, Patrick Lewonka, Jason Liu, Gabriella Long, Grant Lozaw, Ellie Michaels, Savanna Miller, Sarah Mollin, Nina Moutinho, Wyelin Newell, Amelia Nielson, Gabriel Njeim, Lydia O’Grady, Katherine Pagliaro, Rafia Pasha, Ceara Paul, Ashley Peng, Alexander Phillips, Lisanna Pisani, Daniel Pociu, Cameron Puhl, Razin Qureshi, Bennett Radshaw, Liam Reeve, Imani Reid, Sarah Reid, Alexa Rodriguez, Lucinda Salsman, Dylan Scalice, Emily Scandrett, Taylor Scialabba, Georgiana Sheehan, Abby Sink, Emma Sink, Abigail Smardin, Kaitlin Spring, Suchita Srinivasan, Brayden Stratton, James Sutherland, Hanan Talipan-Pinedo, Cheng-Chien Tokuno, Braeden Turski, Karlie Walker, Matthew Watson, Jeffrey Yam, Grace Yang, Sajida Yusofzai, Shaikh Zaman.

 

High Honors

Grade 7 – Piper Acampora, Margot Anastos, Ryan Applewhite, Ali Aslam, Angelica Barbeau, Colton Bass, Hana Berseneva, Joshua Bonagiuso, Grace Bowman, Leah Bozzuto, Tyler Cousino, Desmond Date, Brianna DeStefano, Jason DeWitt, Ava DiSorbo, Enzo DiSorbo, Colin Dyer, Abigail Ferreira, Nickolas Funaro, Yuxuan Gao, Ben Gesseck, Eric Gorman, Brianna Grimsley, Peyton Grove, Jorja Guilford, Avery Harrison, Tristan Harrison, Hunter Hearrin, Nathaniel Kroon, Rachel Kroon, Olivia Luchina, Alicia Lyons, Isaac Mann, Carter Marciano, Tyler Martin, Ali Maula, Joseph Mazzera, Tucker Michaud, Sawyer Mitchell, Miquel Monreal, Gabriella Munoz, Lekhan Nair, Chelsea Natale, Kelly Nguyen, Sebastian Ortiz, Logan Pacini, Tobia Palma, Anna Parisi, Dylan Paul, Evelyn Poindexter, Giada Pulisciano, Touraj Rajabipour, Ashian Ramos, Eve Raymond, Gabriella Scotti, Jake Soderlund, Jane Sprengelmeyer, Sandhya Srimathirumala Pallerlamudi, David Stuckal, Allison Swartz, Josiah Tavares, Luke Teator, Alexa Tirado, Rocco Vitanza, Allison Waggoner, Carter Wang, Leah Wilson, Daniel Yaylagul.

Grade 8 – Julio Agraja, Iman Ahmad, McGuire Avitable, Delaney Benvenuti, Daniel Bishop, Lyla Blair, Samantha Boggs, Emma Celone, Joshua Covitz, Travis Daly, Lila Devine, Deanna Dixon, Caitlin Doherty, Ellie Dragunoff, Charley Ferraro, Maverick Finoia, Stephen Fitzmaurice, Callan Fleming, Dennis Galperin, Ariana Genosyan, Erin Glatt-Deeley, Andrea Gogal, Aiden Gregorich, Carter Hayes, Jasmin Hayes, Amir Iqbal, Usman Iqbal, Matthew Johnson, Kai Kathan, Collin Keegan, Tristan Keith, Sean Kennedy, Shan Kerr, Aayan Khan, Brendan Kilpatrick, Gabriel Kriticos, Lincoln Kubicza, Stephanie Larson, Patrick LaTorre, Michael LoGiacco, Domenic Martone, Collin McMellon, Jaiden Mendoza, Eva Morse, Maryam Nawaz, Jenifer Norwood, Liam O’Dea, Peyton O’Neal, Maxwell Palma, Tanay Patel, Layna Paul, Ava Pearson, Sophia Pepper, Liana Perez, Leah Peronace, Juniper Philbrick, Michelle Poirier, Connor Rayball, Kevin Reyes-Valencia, Jazelle Ribeiro, Eliezer Rodriguez, Patrick Roth, Constanza Sandoval Roman, Vivienne Sapelli, Luke Savage, Mia Soberany, Matalyn Tabor, Madeleine Tessier, Cecilia Torres, Medhavi Trivedi, Caitlin Tyrrel, Ashley Verneau, Ava Watts, Kyler Weinberg, Kevin Xie, Thomas Zemaitis.

 

Honors

Grade 7 – Mirib Ahmed, Teegan Bahadosingh, Cal Battipaglia, Chase Bellair, Matthew Buchter, Ava Butler, James Cannon, Michael Chopak, Benjamin Clayman, Kylie Corcoran, Daniel Desmond, Patrick Duffy, Lyla Dykeman, Tiffanie Felton, Beau Ford, Paul Grenier, Gavin Hale, Ryan Hartman, Zadie Hatcher, Douglas Henderson, Henry Jinks, Jonathan Kelly, Trent Kelsey, Langston Kimbro, Emma King, Andrii Koval, Aika Kwayu, Simon Lederer, Noel Martinez, Jeremy Matos, Jaynie Minton, Elizabeth Pawlak, Silas Pelkey, Jacob Policastro, Kevin Post, Ali Razzaq, Jeffrey Sopchak, Logan Tracy, Ember Tresp, Ian Walker, Jack Zauner, Henry Zawel, Maeve Zbikowski.

Grade 8 – Yashovardhan Biswas, Michael Bulger, Matthew Calca, Alexis Cibulas, Tyler Cieslewski, Carly Commune, Margaret Considine, Daniela Cruz, Julia Curello, Ava DeRusso, Natalie Dimech, Vanessa Dimech, Brooke Donovan, Piper Dooling, Victoria Duong, Celeste Elliot, William Fasano, Aldo Fernandez, Ella Freeto, Zachary Glatt-Deeley, Charlie Golden, Taylor Higgins, Olivia Howland, Eli Ingianni, Hailey Kirsch, Griffin Kochiss, Dylan Kozlowski, Ryan Lesh, Zoe Linehan, Julian Maldonado, Hector Martinez, Jenica Matos, Riley O’Brien, Xavier Oquendo-Lopez, Tessa Raccio, Avery Radford, Jacob Rivera, Noah Rocklin, Matthew Roscoe, Jack Rosier, Aiden Samsel, Dylan Santino, Cierra Staples, Liam Suomala, Ryan Tremblay, Jack Whitright, Christine Wirtz, Zora Wood-Nangombe, Madelyn Wortz.



 

The Herald Buzz

Follow the Cheshire Herald on Facebook & Twitter